WEŁNA

Wełna to miękkie, wytrzymałe włókno zdolne do przyczynienia się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju. Może pełnić funkcję jednostki klimatycznej, ogrzewając ciało w zimie i chłodząc je latem, wentylując materac a zarazem pozwalając mu oddychać. Wełna znakomicie redukuje akumulację wilgoci (może wchłonąć dwa razy więcej wilgoci niż bawełna), tworząc wygodniejsze środowisko spania. Potrafi też hamować rozwój bakterii, grzybów i roztoczy, co sprawia, że stan wypełnienia materaca jest bardziej higieniczny.

PASZMINA

Paszmina to doskonała odmiana wełny kaszmirowej, dzięki której materace są naturalnie miękkie i wspaniałe w dotyku. Te drobne włókna pomagają redukować wilgoć, zapewniając chłód i suchość w nocy, co gwarantuje niezwykle wygodny sen.

BAMBUS

Bambus to naturalny surowiec zaliczany do tych spełniających kryteria zrównoważonego rozwoju, który dzięki właściwościom antybakteryjnym jest odporny na grzyby, szkodniki i bakterie, co pozwala na uniknięcie reakcji alergicznych. Bambus ma dodatkową zaletę w postaci zdolności do redukcji akumulacji wilgoci, jest też do trzech razy bardziej chłonny niż bawełna, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania materacach i w przypadku wsypów do materacy.

WŁÓKNA SKRZYPU

Włókna skrzypu wykazują naturalną wytrzymałość i sprężystość, dzięki czemunie pękają ani nie tracą naturalnej elastyczności, co pomaga przywracać spójność materaca. Poszczególne włókna podtrzymują i amortyzują każdy kontur ciała. Ponieważ włókno ma większą powierzchnię, może szybciej usuwać wilgoć, pomagając w regulacji temperatury ciała i szybko wysychając.

BAWEŁNA

Bawełna to naturalnie miękkie i puszyste włókno, zapewniające świetną wentylację materaca, zmniejszające perspirację i wysoką wilgotność. Włókna są bardzo chłonne, co pomaga wypełnieniu naturalnie oddychać. Bawełna jest również mocna i wytrzymała, a jako wypełnienie jest nie tylko higieniczna i wygodna, ale również odporna.

KASZMIR

Kaszmir nadaje materacom wyjątkową miękkość i poczucie luksusu. Naturalnawytrzymałość tego włókna zapewnia, że miękkość utrzymuje się przez całe lata. Wysoka zawartość wilgoci sprawia, że właściwości izolacyjne kaszmiru zmieniająsię wraz z wilgotnością powietrza, dzięki czemu w zimie jest ciepło, a latem chłodno

JEDWAB

Jedwab to luksusowo miękkie i przyjemne w dotyku włókno o wyjątkowych właściwościach absorpcyjnych i termicznych, pomagających regulować temperaturę ciała przez cały rok. Jedwab to bardzo mocne i wytrzymałe wypełnienie, którego dodatkową zaletą jest wysoka oddychalność, zapewniająca szybki przepływ powietrza przez strukturę materaca.

ALPAKA

Włókno alpaki jest puste w środku, co umożliwia swobodne przemieszczanie sięcząsteczek wody, dzięki czemu w nocy jest chłodno i sucho. Alpaka jest korzystna dla alergików, gdyż w naturalny sposób redukuje liczbę roztoczylub ilość alergenów, które mogą powodować astmę lub uczulenie w sypialni.

WIELBŁĄDZIA WEŁNA

Wielbłądzią wełnę stosuje się w materacach ze względu na jej znakomitewłaściwości elektrostatyczne. Włókna redukują wilgoć, zapewniając suchość, a materacowi świeżość. Dodatkowo są bardzo miękkie i wygodne w dotyku.